Menu:

Ochutnejte španělskou paellu

Pokud rádi vaříte či rádi ochutnáváte cizí kuchyni, nacházíte se nyní na správné adrese. Recepty online nabízí ty nejlepší recepty ze španělské kuchyně, které okouzlí Vaše chuťové pohárky. Španělská kuchyně v sobě skrývá charakteristické znaky svých bohatých dějin. Najdete v ní rovněž rysy arabského osidlování, které neodmyslitelně patří ke španělské historii.

Španělská kuchyně je ovlivněna také polohou tohoto středomořského státu. O španělské kuchyni se často říká, co region to mírně odlišná kuchyně. Stejně jako v jídelníčku jiných zemí najdeme i ve španělské kuchyni ty nejtypičtější pokrmy a suroviny. Španělská kuchyně se stejně jako jiné středomořské kuchyně neobejde bez olivového oleje. Oblíbená je také téměř veškerá zelenina. Zapomenout bychom neměli ani na vynikající španělské víno.

Ke španělské kuchyni patří neodmyslitelně proslulá paella. Tento jedinečně chutný pokrm pochází z Valencie. Pod tímto pojmenováním se schovává pokrm vyhotovený z rýže. Často bývá přirovnáván k rizotu. Recept na jedinečnou valencijskou paellu najdete na této webové stránce: http://www.spanelskerecepty.cz/spanelske-recepty/typicka-valencijska-paella/.

U tohoto receptu najdete postup, jak paellu připravit. Pomůže Vám také informaci o tom, jaké ingredience budete při přípravě tohoto pokrmu potřebovat. Navíc Vám tato webová stránka poradí, jaké víno zvolit při konzumaci paelly. Ti, kteří si hlídají rádi svou linii, informace o množství energie, bílkovin, sacharidů, tuků a cholesterolu, které se v tomto jídle skrývají. Paella ve Vás vzbudí touhu strávit letošní dovolenou ve středomořském pobřeží.

13. 08. 2013