Menu:

Skydiving a další zážitky jako dárky

    Dávat jako dárek připravený zážitek je poměrně nový trend, který však v poslední době vyzkoušelo stále větší množství lidí. A není divu, úspěch je prakticky vždy zaručen, stále přibývají nové a originálnější služby, navíc také ceny neustále klesají dolů. Tradičně oblíbené jsou záležitosti adrenalinové, pro opravdové fajnšmekry je zde tak například skydiving, skok s rychlým padákem, či skysurfing. Jde vlastně o„surfing“ během volného pádu. Seskok se provádí se speciálním surfovým prknem připevněným na nohy, Díky obtékání vzduchu kolem prkna je možné jak "surfování po vzduchu," tak nejrůznější vzdušná akrobacie. Většina parašutistických disciplin probíhá za volného pádu, a tedy bez možnosti sledování ze země. Parašutista, který skáče s kamerou připevněnou na přilbě je proto důležitý pro pořízení záznamu, který slouží ke sledování a hodnocení daného seskoku.
    Dárků samozřejmě existuje mnohem více druhů a lze říct, že v dějinách lidské společnosti hrají stěžejní roli. Dárek je bytostně lidský artefakt, kterým se projevovala přízeň již od dávných dob. V moderní době se tak některé svátky, například Vánoce staly významnou příležitostí k mimořádným nákupům a hrají v obchodě velkou roli. Nicméně i dnes se dodržují jistá pravidla, která tyto dary odlišují: dárky jsou často anonymní, pečlivě se balí a nesmí na nich zůstat cenovky z obchodu. Nehodí se také dávat něco, co člověk sám jako dárek dostal; stejně (nebo ještě více) nevhodné je také dary prodávat. V některých rodinách je běžné dávat jako dárky peníze, jinde je to považováno za nedostatek fantazie a odbytí celého konceptu dárku.
    Web www.firmanazazitky.cz přináší neustále se rozšiřující databázi zážitkových služeb, které jistě budou vyhovovat naturelu a přáním takřka všech lidí, které znáte. Nezáleží na tom, jak bizarní jejich koníčky jsou, zde najdete pro každého to pravé. Pokud si na zážitkový systém zvyknete, již nikdy nebudete nakupovat dárky jinde.

15. 04. 2013