Menu:

Tandemový seskok padákem

Tandemový seskok padákem se bezpochyby řadí mezi skvělé zážitky jak milovníků adrenalinových sportů, tak těch, kteří mají rádi pocit svobody a vzdušného prostoru. Seskok na padáku je oblíbený u všech věkových skupin s výjimkou dětí mladších 8 let. Existují sice menší zdravotní omezení a seskok je zakázán lidem trpícím vážnými chorobami, ty se však netýkají široké populace.

Tandemové seskoky se konají od jara do podzimu na vybraných letištích v České republice. Mezi nejfrekventovanější letiště se řadí Příbram nebo Most, oblíbená jsou i letiště v Kunovicích, Kolíně a České Lípě. Seskok na padáku je třeba si nejprve rezervovat na vhodný termín, jelikož se skáče především o víkendech, popřípadě svátcích. Na letišti na vás bude čekat zkušený instruktor nebo tandempilot, se kterým shlédnete krátké instruktážní video, při němž vám vysvětlí důležité polohy pro výskok, let a přistání. Jakmile nadejde váš čas, oblečeni do kombinézy se společně s ostatními členy posádky přesunete do letadla, které vás vynese do výšky 4000 metrů. Odtud připevněni na hruď vašeho tandempilota vyskočíte do zhruba minutového volného pádu a poté si budete užívat asi 15 minutový let na padáku.

Tandemový seskok je originálním zážitkem, na který budete vzpomínat celý život. Pokud si budete přát i videozáznam a fotografie, můžete si objednat i služby parašutisty kameramana. Ten vám vzpomínky ze seskoku zachytí a předá v podobě sestříhaného ozvučeného videa a fotek vypálených na CD. Některá letiště disponují i zahradní restaurací, u jejíž stolu se můžete oddávat pozorování ruchu na letišti a obdivovat odvahu dalších „tandemistů“ u šálu dobré kávy. Seskok na padáku může tvořit i jedinečný dárek k Vánocům, proto neváhejte a odhodlejte se k jeho nákupu.

30. 10. 2012